Projekty

Spojená škola internátna je zapojená do projektov ktoré sú spolufinancované z ESF:

- Národný projekt „Modernizácia vzdelávacieho procesu na stredných školách“

- Národný projekt „Modernizácia vzdelávacieho procesu na základných školách

Národné projekty „Modernizácia vzdelávacieho procesu na základných školách“ (ITMS: 26110130083, 26140130013; ďalej MVP na ZŠ) a „Modernizácia vzdelávacieho procesu na stredných školách“ (ITMS: 26110130084, 26140130014; ďalej MVP na SŠ) sú vypracované v súlade s Operačným programom Vzdelávanie Ministerstva školstva Slovenskej republiky zvlášť pre Bratislavský kraj (Cieľ Regionálna konkurencia schopnosť a zamestnanosť) a zvlášť pre ostatné kraje Slovenskej republiky (Cieľ Konvergencia). Základným zámerom projektov je pripraviť učiteľov na aktívnu realizáciu školskej reformy - prispôsobenie vzdelávacieho systému potrebám vedomostnej spoločnosti.

Špecifickými cieľmi projektov je inovovať a modernizovať obsah, metódy a výstupy vyučovacieho procesu pre nové kompetencie práce v Modernej škole 21. storočia. Zároveň je cieľom zvyšovať podiel učiteľov participujúcich na programoch ďalšieho vzdelávania s cieľom získania a rozvoja ich kompetencií potrebných pre vedomostnú spoločnosť. Cieľovými skupinami projektov bude vyše 6 850 učiteľov ZŠ a SŠ ako primárna cieľová skupina a 347 000 žiakov ZŠ a SŠ ako sekundárna cieľová skupina. Projekty sú realizované v rokoch 2008 až 2013 a ich realizátorom je Ústav informácií a prognóz školstva.

- „Uplatním sa v živote“ - Inovácia metód a foriem výchovno–vzdelávacieho procesu a tvorba programov ďalšieho vzdelávania osôb zdravotne znevýhodnených. Od roku 2009 realizujeme tento projekt vďaka podpore EÚ. Projekt je financovaný z ESF, OP vzdelávanie

1. Aktivita č. 1.1 Vzdelávanie pedagógov školy
  2. Cieľ: Zvýšiť kľúčové kompetencie pedagogických zamestnancov špeciálnej strednej školy
  1. Aktivita č. 2.1 Analyzovať odborno-vzdelávací program školy