Projekt "Čaro hliny"

Projekt "Čaro hliny" v rámci zamestnaneckého grantového programu 2019

Aktivita č. 1 Môj anjel

Dňa 13.05.2019 sme v priestoroch keramickej dielni so žiakmi našej školy uskutočnili prvú aktivitu s názvom "Môj anjel" zameranú na úpravu emocionálneho naladenia a potlačenie agresívnych prejavov. Počas realizácie činnosti boli žiaci vedení k zmyslovému vnímaniu, predstavivosti a výtvarnému vyjadreniu vychádzajúcich z ich citových zážitkov.

Už teraz sa tešíme na ďalšie aktivity :)

Aktivita č. 2 Téma: Miska z hlinených guľôčok.

Skupinové arteterapeutické stretnutie so žiakmi sme realizovali v mesiaci jún 2019. Cieľom aktivity bolo vytvorenie misky z hlinených guľôčok. Aktivitu sme úspešne zvládli, naši žiaci sa tešia na ďalšie stretnutie, ktoré sa uskutoční v septembri.

Aktivita č. 3 Téma: Vysnívaný domček

V mesiaci september sme s našimi žiakmi pokračovali v realizovaní arteterapeutických aktivít v rámci projektu podporeného Nadáciou SPP, cieľom ktorého bolo nielen precvičovanie pohybovej koordinácie, ale aj rozvoj jemnej motoriky a predstavivosti. Téma bola zameraná na vzájomnú kooperáciu žiakov pri realizovaní výrobkov.

Aktivita č.4

V októbri sme s našimi žiakmi zrealizovali v poradí štvrtú poslednú aktivitu podporenú Nadáciou SPP, ktorej témou bolo vytvorenie keramického stromčeka. V rámci tejto aktivity sme sa u detí zamerali hlavne na uvoľnenie spasticity, rozvoj jemnej motoriky, sebareflexiu, trojdimenzionálne vnímanie, kooperáciu medzi deťmi a ich sebareflexiu. Do budúcna sa tešíme na ďalšie aktivity aj v spolupráci s Nadáciu SPP.