Nadácia-Volkswagen-Slovakia

Budúcnosť aj s autizmom

Nadácia Volkswagen Slovakia, uvedomujúc si špecifické potreby detí s poruchou psychického vývinu, prostredníctvom grantového programu „Budúcnosť aj s autizmom“ podporuje výchovno-vzdelávacie procesy, inovatívne terapeutické prístupy a integráciu detí s poruchou psychického vývinu, tzv. autizmom. V októbri 2019 podporila táto nadácia aj projekt Spojenej školy internátnej finančnou čiastkou 3 498,35 €. Hlavným cieľom projektu „Tu sa cítim dobre“ bolo vybudovať multisenzorickú miestnosť, ktorej charakter stimuluje alebo tlmí senzorickú aktivitu jednotlivca. Je to miesto, ktoré prináša potešenie, pocit uspokojenia. Využíva sa ako forma terapie, edukácie, relaxácie aj využitia voľného času. Toto prostredie stimuluje zmysly na kvalitatívne vyššej úrovni a v závislosti na tom rozvíja neverbálnu komunikáciu.Terapeutické, edukačné a relaxačné ciele uspokojujú deti s mentálnym postihnutím.